PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO „ZAWISZA”

Aktualności

Żacy Zawiszy najlepsi !

Dodano: 2018-01-18

Nie tylko seniorzy i drużyny młodzieżowe rozpoczęły przygotowania do rozgrywek ligowych, również nasi najmłodsi piłkarze intensywnie przygotowują się do wiosennych rozgrywek. W niedzielę 14 stycznia Żacy (rocznik 2009/10) trenera Marchwanta brali udział w turnieju "Wisełka Cup 2018". Nasi mali rycerze już w rozgrywkach ligowych przyzwyczaili nas że nie przegrywają i nie tracą bramek (drużyna z kompletem zwycięstw i bez straty bramki awansowała do grona 12 najlepszych drużyn w lidze) i bardzo dobrze zaprezentowali się w Turnieju. 3 zwycięstwa i remis (bramki 9:0) dały pierwszej drużynie Zawiszy zwycięstwo i puchar. Bilans drugiej drużyny to 1 wygrana, remis i 2 porażki.

Poza pucharem i medalami wyróżnienia indywidualne otrzymali: Dominik Marciniak - najlepszy bramkarz turnieju i Igor Kurda - najlepszy strzelec.

Wyniki: Zawisza I - Gwiazda II 3:0, Zawisza I - KS Łochowo I 4:0, Zawisza I - Wisełka Bydgoszcz 2:0, Zawisza I - Gwiazda I 0:0. Zawisza II - Gwiazda I 0:2, Zawisza II - Wda Świecie 1:1, Zawisza II - KS Łochowo II 2:0, Zawisza II - KS Łochowo I 0:4.

Wszystkim podopiecznym trenera Marchwanta gratulujemy godnej Zawiszaków postawy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Zawisza po pierwszym treningu.

Dodano: 2018-01-17

W iście zimowej scenerii we wtorek 16 stycznia Zawisza Bydgoszcz rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszym treningu w 2018 roku, trener Jacek Łukomski miał do dyspozycji  22 zawodników. Trener pierwszej drużyny  najpierw przeprowadził z zawodnikami część organizacyjną nakreślając nad czym drużyna będzie pracować przez najbliższe dni. Następnie Zawisza w ramach wprowadzenia rozegrał wewnętrzną gierkę. W pierwszym treningu wzięło udział również trzech zawodników testowanych oraz powracający z wypożyczenia Maciej Nowacki.

W tym tygodniu Zawisza będzie trenował jeszcze trzy razy. Dwa razy zajęcia odbędą się na boisku oraz jedna jednostka treningowa zaplanowana została na siłowni.

Z przyczyn zawodowych we wtorkowym treningu zabrakło: Pawła Kanika, Michała Setlaka, Patryka Szymańskiego, Patryka Straszewskiego.  Patryk Kuczawski, Jakub Konopczyński oraz Tomasz Stachewicz przechodzą obecnie rehabilitację po kontuzjach.

Bondara Olgierd oraz Dahms Medard powołani do kadry.

Dodano: 2018-01-16

Zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz, Bondara Olgierd oraz Dahms Medard zostali powołani do reprezentacji KPZPN rocznika 2004 na zgrupowanie w Kleszczewie, które odbędzie się 22-25.02.2018r. Trenerem reprezentacji rocznika 2004 jest Krzysztof Jabłoński.  Naszym młodym zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy na Facebooku oraz Twitterze.

Wszystkich kibiców, zawodników odwiedzających naszą stronę informujemy, że jesteśmy również dostępni na portalach społecznościowych facebooku oraz twitterze . Zachęcamy do śledzenia oraz udział w dyskusji na naszych oficjalnych kontach.

Pierwsze mecze w 2018 roku - Widzew, Elana i Olimpia Grudziądz rywalami drużyny Zawiszy 2004

Dodano: 2018-01-14

W czasie grudniowych meczów w Toruniu, których przeciwnikami drużyny Zawiszy Bydgoszcz 2004 byli rówieśnicy Elany Toruń i Olimpii Grudziądz, trenerzy umówili się na rewanż 13 stycznia 2018 r. na obiektach Olimpii Grudziądz. Do wymienionych drużyn dołączył jeszcze Widzew. Drużyna z Łodzi w tej kategorii wiekowej aspiruje do czołówki drużyn w kraju. Właśnie z Widzewem przyszło nam zagrać w pierwszym meczu. Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej porażki, chociaż eksperymentalnie ustawiony blok obrony nie stanowił monolitu. Nasz przeciwnik po kilku minutach gry zdobył gola po szybkiej akcji i prostopadłym podaniu za linię obrony. Doświadczony zespół Widzewa bez skrupułów wykorzystał wyjątkowo apatyczną postawę naszej defensywy i po następnych, bliźniaczych akcjach zdobywał kolejne gole. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy trener Górka zareagował zmianą w ustawieniu linii obrony, a w przerwie meczu bez ogródek i bardzo stanowczo podsumował postawę drużyny. Ta reprymenda i dokonane przetasowania spowodowały, że w drugiej połowie oglądaliśmy już innego Zawiszę. Chłopcy zagrali bardziej agresywnie, odcinając napastników od prostopadłych podań, jednocześnie sami częściej zagrażali bramce przeciwników. W drugiej połowie Widzew wykorzystał jeszcze jedną okazję do zdobycia gola i mecz zakończył się ich zasłużoną wysoką wygraną.

Już w kilka minut po zakończeniu meczu z Widzewem przyszło nam zmierzyć się z Elaną Toruń. W grudniu ubiegłego roku przegraliśmy w Toruniu 0:3 będąc zespołem zdecydowanie słabszym od gospodarzy. Mecz rozpoczęliśmy lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Już po pierwszej akcji meczu Zawisza powinien prowadzić, niestety w zamieszaniu pod bramką Elany, po kolejnym strzale piłka zatrzymała się na słupku bramki naszych rywali. Kolejne kilkanaście minut to wyrównana gra. Pierwszy gol dla Elany padł po precyzyjnym strzale sprzed linii pola karnego, natomiast kolejne dwie bramki dla  przeciwników to dwa "noworoczne prezenty" z naszej strony. Szkoda tych błędów bo wynik po pierwszej połowie nie odzwierciedlał faktycznego przebiegu meczu. Druga połowa  to jeszcze lepsza gra Zawiszy, pressing, zaangażowanie, szybsza i bardziej urozmaicona gra doprowadziła do zdobycia dwóch bramek. Zdobyty gol kontaktowy dał nam nadzieję na wyrównanie, niestety błąd w obronie w ostatnich sekundach meczu przyniósł bramkę Elanie. Należy podkreślić że na tle rywala Zawisza zaprezentował się dużo lepiej niż miesiąc wcześniej w Toruniu. Co jeszcze cieszy? To, że większość naszych piłkarzy wytrzymała kondycyjnie obydwa rozegrane po sobie spotkania, a taka sama sytuacja miesiąc temu uwidoczniła pewne braki w wytrzymałości i przygotowaniu fizycznym.

Po meczu z Elaną harmonogram przewidywał dłuższą przerwę dla naszej drużyny. Zawiszacy wykorzystali ją na ciepły posiłek oraz na ... poważną rozmowę w szatni. Drużynie pozostał ostatni mecz z gospodarzem, dla przypomnienia z Olimpią przegraliśmy w Toruniu 1:3. Mecz od początku toczył się pod dyktando Zawiszy, wysoki pressing i zaangażowanie piłkarzy powodował, że Olimpia przez długie fragmenty meczu nie mogła opuścić własnej połowy. Zawisza grał szybciej, dokładniej, często z pierwszej piłki i tylko dużej nieskuteczności nasz rywal zawdzięcza, że mecz zakończył się dla nich najniższą z możliwych porażek.

Podsumowując. należy uznać wyjazd do Grudziądza za bardzo pożyteczny. Wyniki, a przede wszystkim gra wskazują, że już w tej chwili możemy na równi rywalizować z czołowymi drużynami z rocznika 2004 w regionie. To twierdzenie jest tym bardziej uzasadnione, że Zawisza nadal  nie zagrał w optymalnym składzie. Rozegrane mecze dały trenerowi dużo materiału do analizy i były kolejnym etapem odbudowy drużyny. Jeszcze jedna uwaga, trzy wygrane mecze Widzewa potwierdziły, że aktualnie ta drużyna to "inna liga" dla zespołów z naszego regionu.

Kończąc, pragniemy podziękować gospodarzom - Olimpii Grudziądz za zaproszenie i organizację, a wszystkim uczestnikom za sportową walkę na boisku. Jesteśmy przekonani, że jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek będzie okazja do kolejnego spotkania.