Firma RENTAP to wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście do każdego Klienta oraz usługi tapicerskie na najwyższym poziomie. Tapicerstwo meblowe wykonywane jest przez nasz zakład na indywidualne zamówienie Klienta. Szybko, profesjonalnie i solidnie.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WŁAŚCICIELOWI FIRMY ZA OKAZANE WSPARCIE !!!

więcej

Drużyny Zawiszy Bydgoszcz 2005 i 2004 wznowiły treningi. 8 sierpnia wyjazd na obóz do Wągrowca.

Dodano: 2016-08-04

W natłoku informacji o przygotowaniach do sezonu drużyny seniorów, nie może zabraknąć informacji na temat naszych drużyn młodzieżowych. Od początku tygodnia do treningów po miesięcznej przerwie przystąpili nasi młodzi piłkarze (rocznik 2005-2004), którzy w tym sezonie występować będą w lidze młodzików (do rozgrywek zgłoszone zostały 3 drużyny)  oraz kandydaci do gry w lidze trampkarza (rocznik 2004-2002). Z dnia na dzień frekwencja na treningach znacznie się poprawia, a u chłopców widać duży"głód piłki". Do dyspozycji naszych drużyn pozostaje pełnowymiarowe trawiaste boisko co daje duży komfort trenerom w prowadzeniu zajęć.  Z przyjemnością możemy poinformować, że na treningach pojawiło się kilka "nowych" oraz "nowych-starych" twarzy. W tym miejscu przypominamy, że w drużynach Stowarzyszenia jest nadal miejsca dla każdego z naszych wychowanków oraz innych piłkarzy, którzy pragną trenować i grać w niebiesko-czarnych barwach z herbem Zawiszy Bydgoszcz na piersi.

Już w poniedziałek 8 sierpnia, blisko 50 piłkarzy udaje się wraz z 4 trenerami na obóz do Wągrowca, gdzie na obiektach miejscowego OSiRu  przez 7 dni przygotowywać się będą do rozgrywek. Program obozu przewiduje m.in. dwa treningi dziennie, zajęcia poprawiające cechy motoryczne i koordynację ruchową, zajęcia teoretyczne z taktyki. Nie zabraknie też czasu na rekreację, integrację i wspólną zabawę.

Jeszcze przed wyjazdem na obóz drużyna trenera Bigalke rozegra sparing z przebywającą na obozie w Wąsoszu drużyną Elany Toruń. Jutrzejszy mecz będzie dobrą okazją do sprawdzenia aktualnej formy, a dla nowych piłkarzy do zaprezentowania swoich umiejętności.

Pierwsza sparingowa porażka Zawiszy

Dodano: 2016-08-03

Dzisiaj na stadionie w Potulicach Zawisza Bydgoszcz rozegrał trzeci sparing. Rywalem był miejscowy Dąb, który w ubiegłym sezonie wywalczył awans do klasy A. W drużynie gospodarzy, trenowanej przez Krzysztofa Ksobiaka, można było dostrzec zawodnika znanego z bydgoskiego klubu Michała Muracha (grał w juniorach). Szkoleniowiec Dębu miał w kadrze meczowej aż 25 piłkarzy. Trener Patryk Zarosa, który sam prowadził dzisiaj drużynę, tym razem dysponował 17 zawodnikami. Nie wszyscy z wytypowanych piłkarzy bydgoskich mogli dzisiaj zagrać, ponieważ nie pozwoliły im na to obowiązki zawodowe lub rodzinne. Po raz pierwszy w drużynie Zawiszy wystąpili: Sergiusz Kot (wychowanek) i Krzysztof Topoliński, a także niespodziewanie kolejni wychowankowie:  obrońca Patryk Kuczawski i napastnik Mariusz Modry (89 meczów w Zawiszy na poziomie IV i V ligi).

Grano w tercjach liczących po 30 minut. Mecz dostarczył sporo emocji, zwłaszcza w pierwszej tercji. Prowadzenie dla gospodarzy już 10 minucie uzyskał Jonasz Szrubkowski, który wykorzystał podanie Denisa Piotrowskiego. Niespełna 120 sekund później wyrównał Wojciech Lewandowski. Dwukrotnie udanymi interwencjami popisali się bramkarze obu drużyn. Z zawodników Zawiszy okazji nie wykorzystał Ernest Szumla. W 27 minucie najszybszy piłkarz Dębu Damian Kokowski zdobył gola, który okazał się zwycięskim. Więcej bramek w tym meczu nie padło, chociaż obie ekipy miały jeszcze po kilka sytuacji bramkowych. W ostatniej tercji zawodnik Zawiszy Krzysztof Topoliński trafił piłką w bramkarza. Wydaje się, że lepiej byłoby, gdyby podał futbolówkę do lepiej ustawionego kolegi.

W tym meczu kontrolnym obie drużyny pokazały już niezłą realizację założeń taktycznych i dość dobrą grę obronną. Stąd mniej było tzw. radosnego futbolu i padło mniej bramek. W Zawiszy dobrze poczynaniami kolegów kierował kapitan zespołu – Adam Wiśniewski.

03.08.2016. 18:30: Dąb Potulice (klasa A) – Zawisza Bydgoszcz (klasa B) 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

1:0 Jonasz Szrubkowski (10)

1:1 Wojciech Lewandowski (12)

2:1 Damian Kokowski (27)

Zawisza (pierwsze 45 minut): Kamil Marczuk – Jarosław Lewandowski, Sebastian Każuro, Marek Wysocki, Patryk Szymański – Oskar Ziemba, Adam Wiśniewski, Wojciech Lewandowski  Patryk Błażejewicz – Wojciech Ruczyński, Ernest Szumla.

Zawisza (drugie 45 minut): Bartłomiej Dobersztyn – Patryk Kuczawski, Franciszek Kaźmierski, Marek Wysocki, Patryk Szymański (65, Jarosław Lewandowski) – Krzysztof Topoliński, Adam Wiśniewski (61, Sebastian Każuro > 76, Patryk Błażejewicz), Wojciech Lewandowski (75, Oskar Ziemba) – Sergiusz Kot –  Wojciech Ruczyński (75, Ernest Szumla), Mariusz Modry.

Sędziował: Łukasz Boinski (Sadki).

3 sierpnia Zawisza gra z Dębem Potulice

Dodano: 2016-08-02

Jutro (3 sierpnia, godz. 18:30) bydgoski Zawisza rozegra trzeci sparing. Rywalem bydgoskiej drużyny będzie w Potulicach miejscowy Dąb. Gospodarze mimo niezbyt udanej rundy jesiennej, w minionym sezonie wywalczyli awans do klasy A. W rozgrywkach ligowych klasy B (grupa Bydgoszcz III) zespół z Potulic grał bezkompromisowo, odniósł 18 zwycięstw i 6 razy przegrał (bramki imponujące: 116-36). Zawodnik Dębu Michał Murach (zobacz informacje o nim >>>> TUTAJ) z 34 bramkami został najlepszym strzelcem. Murach piłkarską przygodę zaczynał w potulickiej Polonii, ale jako junior grał w barwach bydgoskiego Zawiszy. Możliwe, że w barwach gospodarzy zagra były zawodnik bydgoskiego klubu – Artur Cielasiński, który ostatnio występował w Czarnych Nakło. 30 lipca Dąb rozegrał sparing z Koroną Dębno (pilska klasa B) i wygrał 6:2 – zobacz szczegóły meczu >>>>> TUTAJ.

Trenerzy Zawiszy Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa wytypowali na mecz w Potulicach 21 zawodników. Wśród nich po raz pierwszy pojawią się: 19-letni Krzysztof Topoliński (uprzednio BKS Bydgoszcz) i 28-letni Sergiusz Kot (wychowanek Zawiszy), który w pierwszej drużynie Zawiszy nie zaliczył dotąd żadnego oficjalnego występu. Raczej nie zagra kontuzjowany podczas meczu kontrolnego w Brzozie – Nikodem Kasperczak.

Zapraszamy wszystkich kibiców Zawiszy do Potulic.

Plan pracy drużyny Zawiszy i kadra na mecz z Dębem

Dodano: 2016-08-01

W środę (3 sierpnia, godz. 18:30) na boisku w Potulicach zostanie rozegrany kolejny mecz kontrolny zespołu seniorów Zawiszy. Poniżej przedstawiamy plan pracy zespołu do końca tygodnia:

Środa (03.08: godz: 18:30) mecz kontrolny w Potulicach, zbiórka w szatni 17:45.

Sobota (06.08: godz: 17:00) mecz kontrolny w Bydgoszczy (więcej informacji w terminie późniejszym).