Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

Aqua+
Kubrak Nieruchomości
Delikatesy Tora
Pitbull Bydgoszcz
Rentap
Najważniejsze informacje
Deklaracje członkowskie !!! WSPARCIE STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO ZAWISZA!!!

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO „ZAWISZA”

 

Aktualności

Wygrana Młodych Rycerzy Zawiszy (rocznik 2007) z drużyną trenującą w klubie R. Osucha

Dodano: 2015-11-29

Niedzielny mini turniej drużyn rocznika 2007 na hali Chemika!!!

W turnieju wzięły  udział drużyny: Nielby Wągrowiec, WKS Zawisza Bydgoszcz S.A. , gospodarzy Chemika Bydgoszcz i Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

Nasi młodzi piłkarze zremisowali z Nielbą 1:1, przegrali 0:1 z Chemikiem i pokonali 2:1 drużynę składającą się w znacznej części z byłych piłkarzy  Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, którzy niespełna  rok temu ... opuścili nasz klub.

Ostatnia, pracowita sobota listopada drużyn Stowarzyszenia Piłkarskiego ZAWISZA

Dodano: 2015-11-29


Miniona sobota była bardzo pracowitym dniem dla naszych drużyn.

Na ten dzień trenerzy zaplanowali :

- rocznik 2009 i młodsi udział w Turnieju Mezar Cup w Nakle

- rocznik 2008 sparing z rówieśnikami Wisełki Fordon

- rocznik 2007 udział w III edycji Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawskiego, którego organizatorem była JSS Toruń

- rocznik 2004, pierwsza i druga drużyna  sparingi z drużynami Gwiazdy Bydgoszcz

Należy nadmienić, że w środę drużyna rocznika 2005/2006 rozegrała po raz  pierwszy mecz na zasadach i boisku obowiązującym w lidze młodzików. Gospodarzem spotkania była drużyna Gwiazdy Bydgoszcz.

Dla trenerów najmłodszych drużyn udział w turniejach i sparingach jest kolejnym sprawdzianem  efektów pracy na treningach, a dla młodych piłkarzy, poza dobrą zabawą jest okazją do poczucia ducha sportowej rywalizacji.

Dla drużyn roczników 2007, 2005/2006, 2004 kolejne rozegrane spotkania są elementem przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek ligowych.

Miło nam poinformować , że drużyna rocznika 2009 odniosła swój pierwszy turniejowy sukces zajmując  2 miejsce w Turnieju Mezar Cup w Nakle, a najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Igor Kurda - gratulujemy!

Drużyna trenera Patryka Zarosy  (rocznik 2007) pokazała się z dobrej strony, zajmując  5 miejsce w dobrze obsadzonym turnieju w Toruniu.

Swoje mecze  kontrolne wygrały drużyny rocznika 2008  i pierwsza drużyna rocznika 2004. Dla drugiej drużyny 2004 i drużyny rocznika 2005 mecze sparingowe zakończyły się porażkami. Należy jednak podkreślić bardzo dobrą i ambitną  postawę chłopców, którzy szczególnie w drugich połowach meczów nawiązali wyrównaną walkę z bardziej doświadczonym przeciwnikiem.

Podsumowanie rundy jesiennej drużyn Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza

Dodano: 2015-11-14

 

Podsumowanie  rundy jesiennej drużyn

Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza biorących udział w rozgrywkach KPZPN


 

Nasze podsumowanie powinniśmy rozpocząć od momentu, w którym Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o zgłoszeniu do rozgrywek KPZPN  4  drużyn. Biorąc pod uwagę okoliczności oraz działania podjęte przez CWZS, decyzja ta była zarówno odważna jak i bardzo ryzykowna.  Przypomnijmy, CWZS nie wypełnił zobowiązań podjętych w uchwale z 9 marca 2015r., początkowo  przesuwając terminy zawarcia porozumienia, a następnie podejmując bezprawną decyzję o usunięciu Stowarzyszenia z CWZS.  Kolejnym problemem, z którym musieliśmy się zmierzyć to decyzja znacznej części rodziców drużyny rocznika 2005  o odejściu ich dzieci ze Stowarzyszenia. Trudną sytuację pogłębiał fakt braku boiska dla 2 drużyn, które miały wystartować w Klasie Młodzika. Opisane wydarzenia spowodowały, że stanęliśmy przed dylematem czy wycofać  poszczególne drużyny  z rozgrywek.   Kiedyś jednak ktoś zauważył, że „Większość rzeczy powstała kiedy zdawało się, że nie ma już wyjścia". Dzięki wsparciu naszych przyjaciół i pomocy wielu życzliwych nam osób treningi poza „orlikami" rozpoczęliśmy na boisku znajdującym się na terenie Zgromadzenia Ducha Świętego przy   ul. Jana Pawła 117, a boisko do rozgrywek udostępnił nam za zgodą Wójta Gminy Sicienko, klub Gryf Sicienko. Udało się również uzupełnić skład drużyny rocznika 2005 i tu należą się szczególne podziękowania rodzicom chłopców, którzy nie bacząc na kłopoty Stowarzyszenia, zaufali nam, a ich pociechy już we wrześniu zagrały w niebiesko-czarnych barwach. W takich oto okolicznościach,  z nadzieją ale i obawą nasze 4  drużyny przystąpiły do rozgrywek: Klasy Żaków (rocznik 2007), Klasy Orlików (rocznik 2005 i 2006) i Klasy Młodzików (2 drużyny rocznik 2004).

Przegląd wyników naszych drużyn zaczniemy od najmłodszych.

 Dla  drużyny trenera Patryka Zarosy start w Klasie Żaków okazał się bardzo poważnym sprawdzianem nabytych dotychczas umiejętności. W swojej grupie nasza drużyna trafiła na bardzo wymagających przeciwników: Polonię Bydgoszcz, Gwiazdę Bydgoszcz i Szkółkę Piłkarską Juventusu. Formuła rozgrywek przewidywała rozegranie 4 turniejów, w których nasza drużyna walczyła z każdym przeciwnikiem. Dwa pierwsze turnieje  trener potraktował szkoleniowo bez presji na wyniki. W meczach wystąpili wszyscy zgłoszeni do rozgrywek młodzi piłkarze i ....piłkarka. W 6 rozegranych  meczach udało się wywalczyć  1 pkt. Trzeci turniej został  potraktowany nieco inaczej i na efekty nie trzeba było czekać. Drużyna wygrała dwa spotkania (z Polonią i Gwiazdą). Czwarty turniej rozpoczął się od dość pechowej porażki 0:1 z Polonią , po więcej niż wyrównanym meczu. Kolejne dwa spotkania przyniosły zwycięstwo nad  Szkółką Juventusu i porażkę z Gwiazdą. W sumie w 12 meczach  drużyna odniosła 3 zwycięstwa, zanotowała 1 remis i poniosła 8 porażek.  W tym miejscu należy zaznaczyć, że jak stwierdził trener nie wynik  był najważniejszy, a weryfikacja i ocena dotychczasowego procesu szkoleniowego. My mamy nadzieję,   że również wiosną drużyna rocznika 2007, zaprezentuje cechy, których nie brakowało jesienią,  tj. ambicję i wolę walki, a te poparte coraz większymi  piłkarskimi umiejętnościami pozwolą cieszyć się z większej ilości zwycięstw.

Jeszcze większą niewiadomą od debiutującej w rozgrywkach drużyny rocznika 2007 był start drużyny rocznika 2005 w Klasie Orlika . Z ekipy, która w ubiegłym roku zajęła 2 miejsce w praktyce pozostała połowa składu. Drużyna częściowo została uzupełniona chłopcami występującymi dotychczas  w drugiej drużynie oraz .... jak się okazało wzmocniona piłkarzami, którzy do drużyny dołączyli  w lecie. Nie będziemy wymieniać nikogo z nazwiska ale każdy z chłopców wniósł wiele pozytywnego zarówno pod względem sportowym jak i atmosfery. Drużyna rocznika 2005, co należy podkreślić, trafiła do prawdopodobnie najsilniejszej grupy rozgrywkowej, w której grają wszystkie liczące się  w Bydgoszczy kluby. Po dwóch łatwych zwycięstwach z drużyną Mezaru Nakło i Gwiazdy II Bydgoszcz, przyszedł czas na pierwszy poważny sprawdzian z bardzo wymagającym rywalem Polonią Bydgoszcz. Chłopcy rozegrali fantastyczne spotkanie odnosząc zwycięstwo 5:1. Wielki mecz rozegrał nasz nowy bramkarz, broniąc w  kilku nieprawdopodobnych sytuacjach, a cała drużyna zasłużyła na wielkie słowa uznania za determinację, walkę i charakter. Właśnie te cechy drużyna potwierdziła   w następnej kolejce, w której przeciwnikiem naszych Niebiesko-Czarnych Rycerzy była faworyzowana drużyna reprezentująca klub R. Osucha. Drużyna w której wystąpiło 7 byłych piłkarzy Stowarzyszenia, prowadziła już 3:1 i wielu osobom wydawało się, że kolokwialnie mówiąc jest już „pozamiatane". Nic bardziej mylnego!  jak przystało na prawdziwych Zawiszaków chłopcy nie odpuścili, wolą walki i nieustępliwością doprowadzili  do remisu,  a w końcówce meczu do zdobycia zwycięskiej bramki. Ten mecz zapamiętamy na długo, w tym dniu narodziła się  drużyna, która potwierdziła,  że „Kto walczy zawsze wygrywa!". Tak też  było do końca rundy. Drużyna wygrała kolejnych  7 spotkań, w tym z BKS-em Bydgoszcz, Szkółką Piłkarską Juventus, Chemikiem Bydgoszcz, Gwiazdą Bydgoszcz i Wisełką Fordon. W sumie odniosła komplet 11 zwycięstw i osiągnęła imponujący  bilans bramkowy 107-14. Drużyna rocznika 2005 jest liderem swojej grupy i mamy nadzieję, że tak pozostanie do końca rozgrywek. Gratulujemy całej drużynie oraz trenerom Dawidowi Niezbeckiemu   i Wojciechowi Kaczmarskiemu. Cieszymy się również z powrotu do treningów po blisko półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją Huberta Bielickiego oraz z faktu, że cały czas do drużyny dołączają nowi piłkarze.

Po ubiegłorocznym udanym „eksperymencie" i 2 miejscu drużyny rocznika 2004 w rozgrywkach Klasy Młodzików, o tegoroczny występ pierwszej drużyny trenera Sławomira Bigalke  byliśmy spokojni. Sen z powiek spędzało nam raczej to w jakich warunkach przyszło trenować drużynie, która w tym roku osiągnęła wielki sukces zajmując 3 miejsce  w finale krajowym Turnieju Deichmanna, traktowanym jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski U-11. W przypadku tych chłopców i ich rodziców słowa „Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt" nabierają realnego znaczenia. W tym miejscu pragniemy  podziękować rodzicom za wyrozumiałość. Ze swojej strony staramy się zrobić to co jest    w naszej mocy aby decyzje ludzi nam nieprzychylnych miały jak najmniejszy wpływ na prowadzone  szkolenie. Wracając do rozgrywek należ przypomnieć że w Klasie Młodzików limit wieku to 12 lat tak więc nasi chłopcy często rywalizują z przeciwnikami o rok starszymi. Mimo to I drużyna rocznika 2004 spisuje się bardzo dobrze i na zakończenie rundy jesiennej zajmuje 2 miejsce (8 zwycięstw,  1 porażka). Ta  porażka pod żadnym względem nie przynosi ujmy naszej drużynie. Rywal - Cuiavia Inowrocław   to ekipa, która jeszcze w ubiegłym roku z powodzeniem (5 miejsce) grała w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi  Młodzików. Cała drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie, a w drugiej połowie była blisko wyrównania. Z  niecierpliwością czekamy na rewanż wiosną w Inowrocławiu. Tym bardziej, że po przerwie spowodowanej kontuzją treningi wznowił Olaf Ossowicki. Całej drużynie, życzymy dobrze i bez kontuzji przepracowanego okresu zimowego. Wierzymy, że wiosna będzie równie udana, a może i jeszcze lepsza....

Na zakończenie naszego podsumowania kilka zdań o drugiej drużynie rocznika 2004. Składa się ona  z piłkarzy grających w ubiegłym roku w drugiej drużynie, startującej w rozgrywkach Klasy Orlików oraz z chłopców, z których większość przygodę z piłką tak naprawdę rozpoczęło 4, 3 lub 2 miesiące temu. Można więc o nich powiedzieć, że startując w Klasie Młodzików zostali wrzuceni na bardzo głęboką wodę. W ich przypadku udział w rozgrywkach traktowany jest jako bodziec do wysiłku, który ich czeka aby jak najszybciej podnieść swoje umiejętności. Należy podkreślić, że mimo 9 porażek  i jednego remisu, żaden mecz nie był jednostronnym, pozbawionym walki  widowiskiem. Drużyna  z meczu na mecz prezentowała się coraz lepiej. Widać u chłopców wielką ambicję i chęć walki.  I chociaż nie zawsze starczało umiejętności, a czasami zwyczajnie brakowało odrobiny szczęścia lub chociażby tzw. boiskowego cwaniactwa to wierzymy głęboko, że ta drużyna sprawi na wiosnę niejedną miłą niespodziankę, dając trenerowi, rodzicom i nam dużą satysfakcję . Dla chłopców mamy też przesłanie: „Przegrywa nie ten co pada ale ten który nie chce powstać".

 

Jeszcze raz jako Zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza dziękujemy wszystkim naszym piłkarzom za ich postawę  na boisku  i godne reprezentowanie barw ZAWISZY. Dziękujemy trenerom za ich zaangażowanie i trud który przekłada się na wyniki poszczególnych drużyn. Dziękujemy rodzicom i kibicom za okazane wsparcie. Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom za okazaną pomoc również  finansową. Przed nami długa i trudna zima oraz kolejne wyzwania. Chcemy im sprostać. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wspaniałe rzeczy.

ZARZĄD STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO ZAWISZA

„Droga do piłkarskiej ekstraklasy” oraz „Zmienne koleje losu”

Dodano: 2015-11-02

Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza" nie zapomina o historii niebiesko-czarnych. Dzięki pracy naszych członków - Zenona Greinerta i Karola Tondera - ukaże się niebawem druga część historii bydgoskiego Zawiszy.

Tytuł książki, „Zmienne koleje losu" doskonale pasuje do lat 1961-1972, które zostały opisane w drugim tomie. W tym czasie Zawisza świętował dwa ligowe awanse oraz trzy spadki, przez cztery sezony grając w ekstraklasie.

Dokładna dokumentacja wszystkich spotkań, opis wszystkich grup wiekowych trenujących w klubie oraz około 300, w większości niepublikowanych do tej pory zdjęć, noty biograficzne piłkarzy drużyn seniorów - to zawartość kolejnej książki poświęconej piłkarskiej historii Zawiszy.

Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza" ma przyjemność zaproponować swoim sympatykom prawdziwy unikat - dwa pierwsze tomy („Droga do piłkarskiej ekstraklasy" oraz „Zmienne koleje losu") w edycji kolekcjonerskiej.

Pięćdziesiąt wyjątkowych kompletów w przygotowanej specjalnie dla Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza" oprawie jest już dostępnych w sprzedaży. Cena kompletu - 150 zł.

Premiera tomu „Zmienne koleje losu. Zawisza Bydgoszcz 1961-1972" nastąpi w połowie listopada. Już dziś można nabyć ten tom w ofercie Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza" i stać się posiadaczem jednego z pięćdziesięciu unikatowych egzemplarzy.

 

Zamówienia i wszelkie pytania proszę kierować pod adres mailowy:  marakech@op.pl  lub telefonicznie pod nr kom. 509 633 555

 

Płatności można dokonywać na rachunek Stowarzyszenia  z dopiskiem "książka"

Konto bankowe: Bank PKO BP S.A.   nr r-ku: 72 1020 1462 0000 7502 0103 0501

Lub gotówką przy odbiorze własnym(miejsce i czas odbioru do ustalenia).

Serdecznie zapraszamy.

Ostatnie starcie w tej rundzie.

Dodano: 2015-11-08

W ostatnim meczu rundy jesiennej, drugi zespół Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, pomimo ambitnej postawy, uległ drugiej drużynie Polonii Bydgoszcz  2-4.

Bramki dla zespołu Zawiszy zdobywali:

Mateusz Mikolcz i Oskar Lica

 

  SP Zawisza II Bydgoszcz - Polonia II Bydgoszcz   2-4  (2-1)

Archiwum
Tabela

Seniorzy Rozgrywki A KLASA

P.ZespółM.Pkt.Bram.
1ZAWISZA133657-5
2Fala Świekat.133433-10
3Kamionka Kam.132732-15
4Tucholanka132538-23
5Rawys Raciąż132352-24
6Krajna Sęp.132232-30
7Victoria Kor.132025-17
8GLKS Osielsko131630-29
9Dąb Potulice131527-43
10GLKS Dobrcz131216-39
11Gryf Piaseczno131123-43
12Vict. Niemcz131018-32
13Tart. Wudzyn13824-58
14Myśliwiec G.1326-45
Klub100
Partner techniczny
Herb Województwa