Rentap

Aktualności

Uwaga zawodnicy: przypomnienie o badaniach lekarskich

Dodano: 2016-08-19

Przypominamy zawodnikom, którzy nie pobrali jeszcze skierowań m.in. na morfologię krwi, aby je wzięli od trenerów. Do tych badań należy przystąpić na czczo i należy je wykonać w jednym z kilkunastu oddziałów Vitalabo w Bydgoszczy (badania za darmo, bez konieczności ich odbierania). Następnie 25 sierpnia (czwartek), od godz. 12:30, przeprowadzane będą badania lekarskie w przychodni przy ul. Kościuszki 36 w Bydgoszczy.

Powyższe badania zawodnicy powinni uwzględnić w swoim harmonogramie obowiązków i zajęć (m.in. praca). W przypadku ich niewykonania zawodnik nie będzie mógł grać w barwach bydgoskiego Zawiszy.

Z kolei zawodnicy, którzy twierdzą, że mają aktualne badania lekarskie, powinni je niezwłocznie dostarczyć.

Bardzo udana sparingowa środa i czwartek drużyn Zawiszy Bydgoszcz

Pięć meczów rozegrały w środę i czwartek drużyny Zawiszy Bydgoszcz. O sparingu seniorów i ich efektownym zwycięstwie piszemy poniżej. Natomiast teraz kilka słów o meczach Zawiszy Bydgoszcz 2005 i 2004. W środę drużyna Trenera Niezbeckiego nie dała szans rówieśnikom z bydgoskiego Chemika odnosząc zwycięstwo 6:1. Tego samego dnia drużyna Zawiszy 2004 wygrała 3:0 z Gwiazdą Bydgoszcz 2004.

Zawisza Bydgoszcz odprawił rywala z bagażem bramek

Dodano: 2016-08-18

Dzisiaj Zawisza Bydgoszcz rozegrał szósty mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu 2016/2017. Rywalem był zespół z Torunia noszący nazwę Opatrunki. Ekipa z Grodu Kopernika w minionym sezonie występowała w klasie B, w grupie: Toruń I.  W stawce 12 drużyn Opatrunki zajęły 10. miejsce. Z 22 meczów ligowych: 4 wygrały, zanotowały 1 remis i poniosły 17 porażek (bilans bramkowy: 34-87).

Zawisza do przerwy przeprowadzał nieustanne ataki. Już w 7 minucie toruńskiego bramkarza pokonał Wojciech Ruczyński. Kilkadziesiąt sekund później w dogodnej sytuacji znalazł się Nikodem Kasperczak, ale jego strzał został zablokowany. W 13 minucie było 2:0. Zagranie Wojciecha Lewandowskiego wykorzystał Wojciech Ruczyński. W 20 minucie Nikodem Kasperczak minął golkipera i strzelił do pustej bramki. Wynik brzmiał 3:0. 120 sekund później drużyna Zawiszy całkowicie rozmontowała defensywę Opatrunków i Wojciech Lewandowski nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej po raz drugi bramki. W 28 minucie akcję lewą stroną boiska przeprowadził obrońca Patryk Szymański, a Sergiusz Kot pewnym uderzeniem zdobył piątego gola dla bydgoskiego zespołu. Zaledwie po 60 sekundach Nikodem Kasperczak  podwyższył na 6:0, a po kolejnych 120 sekundach Wojciech Ruczyński zdobył siódmego gola. Piszący te słowa nie nadążał z notowaniem boiskowych wydarzeń. W 36 minucie było już 8:0, gdy asystę Nikodema Kasperczaka wykorzystał Wojciech Lewandowski. W kolejnej akcji Wojciech Lewandowski popisał się udanym zagraniem, a bramkę strzelił Nikodem Kasperczak. Sytuacja ta miała miejsce w 42 minucie i wówczas został ustalony wynik do przerwy: 9:0 dla Zawiszy.

Po zmianie stron i roszadach w składzie nie zobaczyliśmy już tylu goli. W 52 minucie na 10:0 podwyższył Wojciech Ruczyński. Potem przez 23 minuty drużynie z Torunia udało się zachować czyste konto. Dopisywało jej też szczęście, bo przykładowo futbolówka po jednym ze strzałów trafiła w spojenie słupka i poprzeczki. W 75 minucie piłkę wzdłuż bramki zagrał Przemysław Marchwant, przejął ją Oskar Ziemba i z bliska zdobył 11 gola. Drużyna Opatrunków atakowała sporadycznie i najczęściej decydowała się na strzały z daleka. Zespół z Grodu Kopernika rywalizował uprzednio z Wisłą Fordon, pierwszym ligowym rywalem Zawiszy, z którą przegrał 1:12. Po meczu rozmawiałem z jednym z toruńskich zawodników, który stwierdził, że drużyna Zawiszy jest lepiej ułożona taktycznie od Wisły Fordon, ale pierwszy ligowy rywal częściej oddaje strzały na bramkę.

Zwycięstwo 11:0 jest piątym wynikiem w historii pierwszej drużyny Zawiszy. Najwyższą wygraną pozostaje ta z 2 grudnia 1951 roku, gdy w meczu o Puchar WKKF Zawisza rozgromił Unię Kruszwica 24:0 (10:0).

18.08.2016: 19:00: Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – Opatrunki Toruń (klasa B) 11:0 (9:0)

11:0 Oskar Ziemba (75)

Zawisza (pierwsza połowa): Jan Stypczyński – Jarosław Lewandowski, Krzysztof Łożynski, Sebastian Każuro, Patryk Szymański – Adam Wiśniewski, Patryk Błażejewicz – Wojciech Lewandowski, Sergiusz Kot, Nikodem Kasperczak – Wojciech Ruczyński.

Zawisza (druga połowa): Marcin Niwiński  – Ernest Szumla, Franciszek Kaźmierski, Krzysztof Łożynski, Oskar Ziemba – Sebastian Każuro, Adam Wiśniewski (Patryk Błażejewicz) – Przemysław Marchwant, Sergiusz Kot (Przemysław Dachtera), Nikodem Kasperczak (Wojciech Lewandowski) – Wojciech Ruczyński (Damian Nowak). Ponadto niektórzy zawodnicy wchodzili na zmiany tzw. powrotne. Trenerzy: Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa.

Sędziował: Mariusz Burda (Bydgoszcz).

W klasie B (grupa: Bydgoszcz III) tylko 11 drużyn

Dodano: 2016-08-17

Już oficjalnie wiadomo, że Sparta Bydgoszcz wycofała się z rozgrywek sezonu 2016/2017. W związku z tym w klasie B (grupa: Bydgoszcz III) występować będzie 11 drużyn. Zespoły, które miały grać ze Spartą, w poszczególnych kolejkach będą pauzować. Planowany na 3 września mecz Zawiszy nie dojdzie skutku. Jako gospodarz bydgoska drużyna zagra dopiero 17 września z Iskrą Zamość-Rynarzewo.

Szczegółowy terminarz można zobaczyć: >>>> TUTAJ.

27 sierpnia Zawisza gra z Wisłą Fordon. Terminy meczów „u siebie” też znane

SP Zawisza Bydgoszcz zainauguruje rozgrywki klasy B w sezonie 2016/2017 jako goście z Wisłą Fordon. Mecz odbędzie się 27 sierpnia o godzinie 16:00 na boisku trawiastym stadionu przy ul. Sielskiej 12 w bydgoskim Fordonie. Znane są już też terminy spotkań, w których Zawisza będzie gospodarzem. Terminarz przedstawia się następująco:

03.09.2016. godz.11:00. Potulice, ul. Sportowa: Zawisza – Sparta Bydgoszcz

17.09.2016. godz.11:00. Potulice, ul. Sportowa: Zawisza – Iskra Zamość-Rynarzewo

01.10.2016. godz. 11:00. Potulice, ul. Sportowa: Zawisza – GLZS Sadki

22.10. 2016. godz.11:00. Potulice, ul. Sportowa: Zawisza – Olimpia Wtelno

05.11.2016. godz. 11:00. Potulice, ul. Sportowa: Zawisza – Akademia Futbolu Brzoza

Bardzo wątpliwe jest, że odbędzie się mecz ze Spartą Bydgoszcz. Dzisiaj nadeszła wiadomość, że ta drużyna zamierza wycofać się z rozgrywek. Ostateczną decyzję ma podjąć zbierający się Zarząd, ale trudno być optymistą w kwestii udziału Sparty w rozgrywkach klasy B.