Dodano: 2016-10-16

Szkoleniowcy drużyny seniorów Zawiszy Bydgoszcz Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa ustalili plan zajęć na kolejny tydzień. Treningi odbędą się:

18.10.2016 (wtorek) – godz. 20:30

20.10.2016 (czwartek) – godz. 20:30

W sobotę (22 października, godz. 11:00) Zawisza rozegra kolejny mecz ligowy w klasie B. W Potulicach podejmować będzie Olimpię Wtelno, która dzisiaj pokonała 2:1 Zielonych Zalesie. Po ligowym falstarcie drużyna z Wtelna spisuje się coraz lepiej i zajmuje już czwarte miejsce w tabeli.

W Zamościu planowe zwycięstwo Zawiszy

Dodano: 2016-10-15

W meczu 8. kolejki klasy B Zawisza Bydgoszcz (trzeci w tabeli) zagrał dzisiaj w Zamościu z Victorią Kołaczkowo (dotąd dziewiąte miejsce). W swojej 70-letniej historii Zawisza nigdy nie zmierzył się z tą drużyną. Z Victorią rywalizowały natomiast w sezonie 1995/96 w klasie A rezerwy bydgoskiego klubu. W kadrze Zawiszy zabrakło z różnych powodów m.in. bramkarza Artura Gajewskiego, obrońcy Pawła Ettingera, pomocnika Patryka Błażejewicza oraz kontuzjowanych: kapitana drużyny Krzysztofa Łożyńskiego, Patryka Piechockiego, Rafała Sobackiego i Damiana Nowaka. Niektórzy z piłkarzy nie biorą udziału w treningach i trudno ich powoływać na ligowe spotkania. Kadra bydgoskiego zespołu liczyła w tej sytuacji 15 zawodników. Na meczu pojawili się w roli kibiców m.in. bramkarz Artur Gajewski i były zawodnik Zawiszy – Marcin Kozłowski (nie po raz pierwszy). Gospodarzy prowadził jako szkoleniowiec Marcin Wiśniewski, w przeszłości piłkarz bydgoskiego klubu (w latach 1992-99 i 2003-04).

Do przerwy Zawisza miał więcej z gry, chociaż kilka razy gospodarze niebezpiecznie zaatakowali. Już w 4 minucie kilka metrów przed bramką Kamila Załogi znalazł się Wojciech Ruczyński, jednak piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Jak padły gole dla bydgoszczan? W 20 minucie po dośrodkowaniu Patryka Szymańskiego z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Nikodema Kasperczaka, który skierował futbolówkę do bramki. W 42 minucie było już 2:0. Po strzale Przemysława Marchwanta piłka trafiła w poprzeczkę. Odbitą futbolówkę przejął Wojciech Ruczyński i z bliska pokonał Załogę. Niespełna 60 sekund później Zawisza podwyższył na 3:0, gdy całkowicie rozmontował defensywę Victorii. Z prawej strony boiska piłkę wzdłuż bramki zagrał Jarosław Lewandowski, a Nikodemowi Kasperczakowi nie pozostało nic innego jak trafić z bliska do siatki.

Wojciech Ruczyński na boisku w Zamościu

O drugiej połowie można napisać żargonem dziennikarskim, że się odbyła. Zawisza nie przypominał drużyny z pierwszej części gry. W 51 minucie Victoria zdobyła honorowego gola, gdy Krystian Bojas pokonał Marcina Niwińskiego uderzeniem w jego prawy róg bramki. W 60 minucie na boisku pojawił się bramkarz Bartłomiej Dobersztyn, dla którego był to debiut w barwach Zawiszy. Sędzia pozwalał piłkarzom z Kołaczkowa grać, a powinien upominać ich kartkami za nieprzepisowe faule, w których celował zwłaszcza Bartosz Staśkiewicz. Mocno poturbowani zostali Adam Wiśniewski i Jarosław Lewandowski. Kiedy piłkarza Victorii sfaulował Sebastian Każuro, arbiter bez wahania sięgnął po żółty kartonik, natomiast w przypadkach ostrych wejść zawodników Victorii zachowywał się tak, jakby zapomniał ze sobą zabrać kartek. Zawodnik gospodarzy Bartosz Staśkiewicz odezwał się wulgarnie do trenera Zawiszy – Patryka Zarosy. Można śmiało użyć stwierdzenia, że arbiter wypaczył przebieg drugiej połowy meczu. Gospodarze widząc, że sędzia nie reaguje, bez pardonu atakowali nogi zawodników bydgoskich. Nic dziwnego wtedy, że gra Zawiszy się nie układała. Ważne jednak są zdobyte trzy punkty w tym spotkaniu toczonym w przenikliwym zimnie.

15.10.2016. 14:00. Zamość: Victoria Kołaczkowo – Zawisza Bydgoszcz 1:3 (0:3)

0:1 Nikodem Kasperczak (20-głową)

0:2 Wojciech Ruczyński (42)

0:3 Nikodem Kasperczak (43)

1:3 Krystian Bojas (51)

Victoria: Kamil Załoga – Przemysław Górny, Damian Czerwiński, Patryk Staśkiewicz, Bartosz Stefanowicz, Dawid Winiecki, Marcin Czerwiński > kapitan, Krzysztof Stefanowicz (82, Krzysztof Iglewski), Kamil Stodolny (88, Michał Majdan), Krystian Bojas, Bartosz Staśkiewicz (73, Michał Suplicki). W kadrze meczowej: Bartosz Chrośniak, Krzysztof Pawlak, Łukasz Czerwiński. Trener: Marcin Wiśniewski. Zawisza: Marcin Niwiński (60, Bartłomiej Dobersztyn) – Jarosław Lewandowski (75, Oskar Ziemba), Bartosz Stoppel, Sebastian Każuro, Patryk Szymański – Adam Wiśniewski > kapitan, Nikodem Kasperczak, Sergiusz Kot, Przemysław Marchwant (70, Ernest Szumla), Patryk Kuczawski (81, Krzysztof Topoliński) – Wojciech Ruczyński. Trenerzy: Dawid Niezbecki, Patryk Zarosa. Debiut w Zawiszy: Bartłomiej Dobersztyn. Żółte kartki: Damian Czerwiński – Sebastian Każuro, Oskar Ziemba. Sędziowie: Szymon Raniszewski (Bydgoszcz) – główny, Radosław Tyburczy (Niemcz) i Rafał Kaczorowski (Bydgoszcz) –  asystenci. Widzów 250.

Wyniki innych meczów 8. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

Akademia Futbolu Brzoza  – Ramiel Bydgoszcz  4:0

Wisła Fordon – Iskra Zamość-Rynarzewo 11:1

Mecze: Olimpia Wtelno – Zieloni Zalesie i Skra Paterek – GLZS Sadki zostaną rozegrane jutro. Zorza Ślesin – pauza.

Kadra Zawiszy na mecz ligowy z Victorią Kołaczkowo

Dodano: 2016-10-13

W sobotę (15 października, godz. 14:00) na boisku w Zamościu (gmina Szubin) Zawisza zmierzy się w meczu ligowym 8. kolejki klasy B z Victorią Kołaczkowo. Trenerzy Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa powołali kadrę 15 zawodników na to spotkanie.

Kadra Zawiszy na mecz ligowy z Victorią Kołaczkowo (15.10.2016)

Oskar Ziemba

Wyjazd na mecz odbywa się busem o godz. 12:30. Zawodnicy powinni stawić się na parkingu koło stadionu Zawiszy. Przypominamy o zabraniu ze sobą dokumentów tożsamości.

Z Victorią Kołaczkowo w przeszłości grały rezerwy Zawiszy

Dodano: 2016-10-12

W sobotę (15 października, godz. 14:00) Zawisza w spotkaniu klasy B zmierzy się w Zamościu z Victorią Kołaczkowo. Będzie to pierwszy mecz w historii obu zespołów. Z Victorią grała już jednak w przeszłości druga drużyna Zawiszy. 29 października 1995 roku rezerwy bydgoskiego klubu podejmowały zespół z Kołaczkowa w spotkaniu klasy A i wygrały aż 6:1. Cztery bramki zdobył wówczas Maciej Nuckowski, syn znakomitego napastnika Zawiszy – Bogdana. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Leszek Kruzel. 9 czerwca 1996 roku Victoria Kołaczkowo otrzymała walkowera. Nie znam przyczyn, dlaczego tak się stało.  Dokumentacja meczowa Zawiszy II z Victorią Kołaczkowo przedstawia się następująco:

29.10.1995. 11:00 (grupa II: klasa A): Zawisza II Victoria Kołaczkowo 6:1

Bramki: Maciej Nuckowski 4, Dariusz Kołacki, Maciej Robaszkiewicz - Leszek Kruzel. Zawisza II: Jarosław Srokowski - Tomasz Wysocki, Maciej Robaszkiewicz, Paweł Lassek, Arkadiusz Brończyk, Daniel Banasik, Dariusz Górski, Jarosław Tomalczyk, Roman Frydryszak, Dariusz Kołacki, Maciej Nuckowski. Żółta kartka: Robaszkiewicz.

09.06.1996 (grupa II: klasa A): Victoria Kołaczkowo Zawisza II 3:0 (walkower)

Związki z Zawiszą miał bramkarz Vitorii Kołaczkowo Mirosław Kilkowski, który był zawodnikiem juniorów starszych i rezerw bydgoskiego klubu w latach 1974-1975. W sezonie 1974/75 rozegrał jeden mecz w drugim zespole. Ponadto ten golkiper występował w Szubiniance Szubin.

Bardzo dobry mecz Młodzików trenera Dawida Niezbeckiego. Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz 0:3

Dodano: 2016-10-11

W relacji z sobotnio-niedzielnych występów informowaliśmy w jakich okolicznościach nie doszło do ligowego spotkania pomiędzy drużyną Polonii Bydgoszcz a Młodymi Rycerzami Zawiszy. Organizacyjne niedopatrzenie gospodarzy mogło ich zespół kosztować porażkę walkowerem. Mimo pewnych trzech punktów Zawisza po rycersku dał szansę przeciwnikowi na ustalenie wyniku po sportowej walce. Dziś na boisku przy ul. Sportowej drużyny Polonii i Zawiszy rozegrały mecz, który był bardzo dobrym piłkarskim widowiskiem. Mecz praktycznie od pierwszych minut przebiegał pod dyktando Zawiszy. Zespół Polonii ograniczał się do obrony i szybkich kontr wyprowadzanych skrzydłami. Mimo kilku dogodnych sytuacji pierwsza  połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie Zawisza jeszcze bardziej podkręcił tempo. Pressing na całym boisku, akcje rozgrywane na jeden kontakt, szybkie ataki skrzydłami spowodowały, że pod bramką Polonii coraz częściej dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, a gole były już tylko kwestią czasu. Należy podkreślić, że wszystkie bramki padły po bardzo dobrych zespołowych akcjach. Każdy z  piłkarzy Zawiszy zasłużył na słowa uznania i pochwałę za bardzo mądrą i dojrzałą grę.

Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:0)

Drużyna Zawiszy  z kompletem 15  punktów zajmuje drugie miejsce w swojej grupie, prowadzący Chemik (16 pkt ) rozegrał o jedno spotkanie więcej. W kolejnym meczu przeciwnikiem Zawiszy będzie JSS Juventus Academy. Spotkanie rozegrane zostanie w  sobotę o godz. 11 na  boisku w Wojnowie.