Aktualności

Zawisza wygrywa pierwszy mecz barażowy o drugą ligę !

Dodano: 2017-06-21

Tak, to nie pomyłka ...

W związku z reorganizacją rozgrywek młodzieżowych, zwycięzcy grup z Ligi Okręgowej Młodzików przystąpili do walki o cztery miejsca w nowo tworzonej II Lidze Młodzików.

Poza zwycięzcami meczów barażowych, w tej lidze zagra część zespołów z dotychczasowej Ligi Wojewódzkiej Młodzików.

Przypominamy, że w zakończonych rozgrywkach Ligi Okręgowej Młodzików udział brały trzy drużyny Zawiszy.

Dwie z nich wygrały zdecydowanie swoje grupy, trzecia zajęła 4 miejsce.

Decyzją K-P ZPN, do baraży dopuszczona została... tylko jedna nasza drużyna ?!

Los przydzielił nam  zwycięzcę II grupy - Start Warlubie.

Drużyna ta bezapelacyjnie wygrała swoją grupę, zdobywając 52 punkty (17 zwycięstw, 1 remis i 0 porażek, stosunek bramek  125:27).

Dziś w Wojnowie doszło do pierwszego spotkania barażowego. Cały mecz miał jednostronny przebieg. Zawisza atakował, a ambitna drużyna Gości jak mogła, broniła dostępu do swojej bramki.

Jak to często bywa, mimo znacznej przewagi i wielu okazji do strzelenia bramki, moment dekoncentracji i nonszalancji przy wybiciu piłki z własnego pola karnego spowodował, że jak to się mówi "z niczego", drużyna Gości zdobyła gola z rzutu karnego.

Bicie Zawiszy "głową w mur" przerwał gwizdek kończący pierwszą połowę.

Drużyna dobrze wykorzystała przerwę w meczu, i druga połowa to już dużo mądrzejsza i lepsza gra Młodych Rycerzy.

Zawisza zaczął grać szybciej piłką, wykorzystując całą szerokość boiska. Ta zmiana w jakości gry przyniosła oczekiwany efekt i pomimo bardzo dobrej postawy bramkarza Startu, Zawisza zaczął zdobywać gole. W sumie cztery, chociaż przy minimalnie lepszej skuteczności mogło być ich drugie tyle.

Wynik 4:1 to dobra zaliczka przed rewanżem w Warlubiu (sobota godz. 10) jednak należy pamiętać, że rywalizacja nie została jeszcze rozstrzygnięta.

CEGIEŁKA NA RATUNEK ZAWISZY – 2 EDYCJA!

Dodano: 2017-06-18

Od 20 czerwca 2017 roku rozpoczynamy drugą edycję akcji „CEGIEŁKA NA RATUNEK ZAWISZY”. Tym razem cel „Cegiełki” to klasa A. Po wielkim sukcesie pierwszej akcji i sprzedaży 1117 sztuk liczymy na podobny oddźwięk, a może nawet poprawę ostatniego wyniku.

więcej

Nabory do drużyn Zawiszy Bydgoszcz!

Zawisza Bydgoszcz, Partner Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin, ogłasza nabory uzupełniające do swoich drużyn!

Kontakt:

Trener Koordynator – Robert Świątkowski tel. 503-101-483

Członek Zarządu – Stanisław Żołnowski tel. 607-452-706

18698527_1072860222857740_3623340338787516470_n

Finisz klasy B minął Zawiszę

Zawisza Bydgoszcz w ostatniej kolejce klasy B sezonu 2016/2017 miał przymusową przerwę, ponieważ Akademia Futbolu Brzoza nie zorganizowała meczu. Trzy punkty trafiły więc na konto niebiesko-czarnych bez gry. Zawisza bezapelacyjnie wygrał grupę Bydgoszcz III klasy B – 57 punktów (19 zwycięstw, 1 porażka), bramki: 83-17. Drugą Wisłę Fordon wyprzedził aż o 15 punktów. Pełna tabela >>>> TUTAJ.

więcej

Dzisiaj Plac Wolności Zawiszę ugościł

Dodano: 2017-06-17

O godz. 15:00 na Placu Wolności rozpoczęła się feta z okazji awansu do klasy A drużyny Zawiszy Bydgoszcz, prowadzonej przez Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza”. Zebrał się kilkusetosobowy tłum fanów, którzy z euforią, śpiewem dziękowali za wywalczony awans. W ubiorze kibiców przeważały klubowe, niebiesko-czarne barwy. Przy trybunie pojawił się transparent z napisem: „NIGDY WIĘCEJ VIII LIGI”.