Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

Aqua Plus
Kubrak Nieruchomości
Torra
LOCUM S.A.
Najważniejsze informacje
Deklaracje członkowskie !!! WSPARCIE STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO ZAWISZA!!!

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA STOWARZYSZENIA PIŁKARSKIEGO „ZAWISZA”

 

Aktualności

Seniorzy Zawiszy intensywnie ćwiczą

Dodano: 2017-01-20

 Drużyna Zawiszy przed meczem z AF Broza (05.11.2016)

Zawodnicy drużyny seniorów Zawiszy Bydgoszcz na razie (do 30 stycznia) ćwiczą indywidualnie, według „rozpisek” sporządzonych przez trenerów Patryka Zarosę i Dawida Niezbeckiego. Zapytałem niektórych z nich o ich przygotowania. Co robią, z jakimi trudnościami się borykają. Wojciech Ruczyński, najskuteczniejszy strzelec klasy B (grupa Bydgoszcz III), o swoich przygotowaniach, powiedział: „Trenuję praktycznie codziennie 1 godzinę do 1,5 godziny: bieganie, rower. Biegam głównie na bieżni, aby uniknąć kontuzji, bo w lesie jest wszystko oblodzone. Korzystam z klubu »Bella Line Wellness Centrum« Bydgoszcz przy »Łuczniczce«. Gram również w lidze na sztucznej trawie pod »balonem«”. Pomocnik Patryk Piechocki na pytanie – Jak idą indywidualne przygotowania do sezonu? – mówił: „Pozytywnie, na bieżąco wykonuję zadania od trenerów. Biegam i jeżdżę na rowerze w Jarużynie, chodzę na basen w Osielsku". Bramkarz Marcin Niwiński, na to samo pytanie odpowiedział: „Bardzo dobrze, jak tylko czas pozwala to biegam. Dzisiaj basen – »Perła«. Biegam, niestety, na osiedlu... Zbiegam koło Biziela-Babia Wieś, do góry Kujawską i na Słowiańskiej do domu”. Obrońca Bartosz Stoppel, którego pod koniec rundy jesiennej trapiły kontuzje, a mimo tego zawsze grał do końca, stwierdził: „Moje przygotowania idą bardzo dobrze, jest Moc! Biegam i gram jeszcze w szóstkach dwa razy w tygodniu. Ze zdrowiem wszystko jest w porządku. Zobaczymy kto jak będzie przygotowany w lutym”.  Pomocnik Przemysław Marchwant tak opowiadał o swoich ćwiczeniach przed sezonem: „Na razie wszystko idzie zgodnie z założeniami trenerów, trzy treningi tygodniowo, czyli praktycznie co drugi dzień trenuję. Dodatkowo jeszcze robię bardziej dla odnowy biologicznej basen dwa razy w tygodniu. Bieganie, rower, pływanie, prace tlenowe w określonym zakresie i tempie. Biegam w Myślęcinku, albo wzdłuż Brdy, ale tam faktycznie tyle lodu utrudnia to trochę bieg. Nie ma co jednak na warunki patrzeć. Trzeba robić swoje”. I nich te ostanie słowa stanowią podsumowanie tej krótkiej wędrówki po indywidualnych przygotowaniach. Nieważne, w jakich warunkach się trenuje, istotne, że wykonuje się pracę, która powinna przynieść efekty w rundzie wiosennej klasy B. Efekty mogą być jednak jeszcze lepsze, bowiem należy przypomnieć, że prowadzona jest sprzedaż okazjonalnych cegiełek, ze sprzedaży których dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie obozu zimowego dla seniorów Zawiszy Bydgoszcz. Cegiełki w cenie 30 zł można nabywać do 16 lutego 2017 roku.

Punkty dystrybucji cegiełek:
- Sklep Kibiców Zawiszy Bydgoszcz „Kibol"
- Sklep Pitt Bull
- Pub Malak
- Drogeria Jeżyk na Targowisku Kapuściska - Delikatesy TORA (ul. 11 listopada, ul. Skromna)
- Wyznaczone osoby na dzielnicach i w fc.

Olgierd Bondara powołany na turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów

Dodano: 2017-01-18

 

29 stycznia rozpocznie się pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów. Wezmą w nim udział  najbardziej utalentowani chłopcy w Polsce, liczący 13 i 14 lat.  Na zgrupowaniu pojawi się na tydzień 40 zawodników z rocznika 2004. Trenować będą dwa razy dziennie pod szkoleniową opieką selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 Marcina Dorny oraz Michała Libicha. Z całego województwa kujawsko-pomorskiego powołano trzech piłkarzy: zawodnika Stowarzyszenia Piłkarskiego „ZAWISZA”, Olgierda Bondarę, a także dwóch innych chłopców, byłych piłkarzy Zawiszy będących naszymi wychowankami.

ZAMO stanowi zimową wersją Letniej Akademii Młodych Orłów (od trzech lat organizowaną w Gniewinie) i jest niejako przedsionkiem do kadry Polski U-14. Celem akademii, powstałej pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej, jest czynne wspieranie rozwoju talentów piłkarskich.

Zawisza powalczy z Lechem Poznań, Pogonią Szczecin i Zagłębiem Lubin

Dodano: 2017-01-15

Już w najbliższą sobotę podopieczni trenera Bigalke wezmą udział w mocno obsadzonym V turnieju BZ WBK Grupa Santander Cup. Tradycyjnie turniej ten gromadzi czołówkę klubowych drużyn w Polsce. Tym razem Młodzi Rycerze Zawiszy z rocznika 2004 zmierzą się z Lechem Poznań, Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin, Wartą Poznań i gospodarzem Wartą Międzychód. Życzymy powodzenia.

Pogrzeb trenera Leszka Rzepki

Dodano: 2017-01-14

 

Dzisiaj na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy odbył się pogrzeb trenera Leszka Rzepki. Szkoleniowca wielce zasłużonego dla WKS Zawisza i SP „Zawisza”, który praktycznie całe swoje dorosłe życie poświęcił pracy dla piłkarskiej młodzieży, żegnały tłumy. Wśród zebranych nie zabrakło prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, którego trener Rzepka uczył piłkarskiego abecadła oraz wiceprezesa PZPN i prezesa K-PZPN – Eugeniusza Nowaka. Pojawili się też byli zawodnicy bydgoskiego Zawiszy, m.in.: Edmund Rychlewicz, Ryszard Harmata, Bogdan Nuckowski, Andrzej Witkowski, Krzysztof Straszewski i Mirosław Rzepa. Obecna była delegacja młodszych piłkarzy, wychowanków klubu, m.in. z Rafałem Lipińskim i Patrykiem Straszewskiem. Stawili się fani Zawiszy z Markiem Gaczkowskim. Poczty sztandarowe wystawili: Zespół Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły i CWZS Zawisza. Grób przyozdobiły liczne wieńce, kwiaty i znicze.

SPOCZYWAJ W SPOKOJU TRENERZE!

CEGIEŁKI NA RATUNEK ZAWISZY

Dodano: 2017-01-12

 

Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza” organizuje sprzedaż okazjonalnych cegiełek, ze sprzedaży których dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie obozu zimowego drużyny Zawiszy Bydgoszcz. Cegiełki w cenie 30 zł można nabywać od 13 stycznia do 16 lutego 2017 roku. Każdy, komu zależy na odbudowie naszego klubu, będzie mógł mieć w tym swój udział.

Punkty dystrybucji cegiełek:
- Sklep Kibiców Zawiszy Bydgoszcz „Kibol"
- Sklep Pitt Bull
- Pub Malak
- Drogeria Jeżyk na Targowisku Kapuściska
- Wyznaczone osoby na dzielnicach i w fc.

Kibice na swojej stronie internetowej napisali: „Zawiszacy zawsze pokazywali swoją hojność w trudnych dla klubu czasach, więc i tym razem na pewno nie zawiodą. By nasza inicjatywa nabrała jeszcze większego rozmachu proponujemy rywalizację dzielnic i fan-clubów, o to kto zakupi największą ilość cegiełek. Dlatego prośba, by przy zakupie podać sprzedającemu dzielnicę lub nazwę FC, z którego pochodzimy. Wyniki sprzedaży będą co kilka dni aktualizowane na naszej stronie, tak by wywołać jeszcze większą mobilizację i chęć do rywalizacji”.

W myśl naszego motta ZAWISZACY ZAWSZE RAZEM pokażmy, że można”.

Archiwum
Tabela

Seniorzy Rozgrywki B KLASA

P.ZespółM.Pkt.Bram.
1Wisła Fordon1027+41
2ZAWISZA1027+25
3AF Brzoza1021+26
4Ol. Wtelno1017-2
5GLZS Sadki1015+1
6Zieloni Zal.1015+3
7Ramiel Bydg.1011-6
8Zorza Ślesin1011-4
9Victoria K.109-18
10Iskra Zamość103-36
11Skra Paterek103-30
Klub100
Partner techniczny
Herb Województwa